X Leszczyńska

Olimpiada Sześciolatków

Dnia 4 kwietnia (czwartek) na Hali Widowiskowo-sportowej TRAPEZ odbędzie się X Leszczyńska Olimpiada Sześciolatków pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Leszna.

Organizatorem Olimpiady jest Przedszkole Miejskie nr 8 im. Czerwonego Kapturka przy współpracy z Instytutem Zdrowia i Kultury fizycznej z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

W zmaganiach sportowych weźmie udział 14 leszczyńskich przedszkoli: Przedszkola Miejskie 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 12, 13, 18, 20, Przedszkole im. św. Jana Pawła II oraz Niepubliczne Przedszkole „Kolorowy Świat”.

Najstarsze przedszkolaki będą rywalizowały w pięciu konkurencjach: bieg na 20 metrów, skok w dal, rzut woreczkiem do celu, wyścig kelnerów i tor przeszkód. Nad rozgrywkami czuwać będą studenci 3-go roku z kierunku Wychowanie Fizyczne z PWSZ, którzy będą pełnić rolę sędziów. Zawody uatrakcyjnią występy przedszkolnych cheerleaderek.

Czeka nas wielka sportowa przygoda!

Zdjęcie: X Leszczyńska