Wierszyki na

dziecięce masażyki

Dzieci uwielbiają, gdy rodzice je głaszczą, noszą, przytulają, a im są mniejsze tym bardziej ważny jest dla nich właśnie ten kontakt dotykowy. Poprzez dotyk i ruch, małe dziecko poznaje świat i uczy się go spontanicznie. Dotyk to pierwsza i podstawowa forma komunikacji pomiędzy niemowlęciem, a rodzicami. Stymulacja dotykiem dotyczy całego ciała niemowlęcia – będąc dotykane, kołysane, trzymane, noszone czuje się bezpieczne i kochane. W trakcie codziennych zabaw rodziców z niemowlęciem, czy też z przedszkolakiem, warto znaleźć stałe miejsce dla zabaw opartych na dotyku, które nazywane są masażykami. Można je wykonywać wszędzie: w domu, w podróży, na placu zabaw. Masaże mają w sobie tyle pozytywnej energii i są doskonałą zabawą. Gdy dziecko ma zły humor - zaserwujmy mu masażyk, a dobre samopoczucie szybko powróci.Masażyki mogą pomóc dziecku uspokoić się, zrelaksować, wyciszyć, skupić uwagę, skoncentrować się na swoim ciele, dzięki czemu się ono uspokaja, odpręża i relaksuje. Pozwala też dorosłemu zbliżyć się do dziecka psychicznie lepiej je poznać i zrozumieć. Zabawa - masażyk łączy fizycznie uczestniczących w niej rodzica i dziecko, dając im radość i odprężenie.
Dziecko pragnie bliskości z rodzicem: przytulenia, poszeptania do uszka. I takie są właśnie masażyki – oto kilka z nich:
Życzę udanej zabawy!
Danuta Ratajczak